Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Національно-патріотичне виховання

Дата: 8 жовтня 2018 о 14:28, Оновлено 4 лютого 2022 о 09:18
Автор: Бороні М. С.

Національно - патріотичне виховання

Національно - патріотичне виховання в Горонглабському НВК І-ІІ  ст.  здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу учнів, їх духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.
Напрямками роботи Горонглабського НВК І-ІІ ст. з національно-патріотичного виховання є:
−    формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;
− виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;
−    формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України;
−    збереження і продовження українських культурно - історичних традицій;
−  виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії;
−  формування національної  свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;
−  формування  соціальної  активності;
−  виховання правової культури особистості;
− формування  й  розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;
−  формування в  учнів потреби до праці  як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху;
− сприяння розвитку фізичного, психічного та  духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;
− виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадській діяльності.
      У школі активно ведеться робота з національно – патріотичного виховання. А саме:

1. Щорічно організовуються тижні правових знань на тему: «Мої права і  обов’язки за Конституцією України».
  2. До дня української писемності та мови було організовано і проведено виховний захід на тему: «Кожному миле його слово рідне», Гра-подорож «У країні рідної мови». Учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі з української мови ім. П. Яцика та участь у  всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням.
  3. Брали участь у проекті «Добро починається з тебе»
  4. В навчальному закладі використовуються різні форми і методи національно-патріотичного виховання, а саме:
  • бесіди «Знай і поважай Герб, Прапор і Гімн своєї Батьківщини», «Всі народи України живуть у злагоді та мирі», «Символи моєї держави»,
  • вікторини : «Чи знаєш ти свій край», «Військова історична спадщина України», «Наша Вітчизна - Україна»
  • години спілкування: «Україна – моя Батьківщина», «Ми українці – єдина сім’я», «Як зробити нашу державу кращою»
  • конкурси малюнків: «Кожна дитина має право», «Україна очима дітей», «І живе калина на папері», «Герої не вмирають!»
  1. Учні школи брали участь у районному конкурсі художньої самодіяльності.
  2. Класними керівниками проводяться тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України:

- Година - пам'яті приурочена жертвам Голодомору- листопад

- День Соборності України (22.01)

- День пам’яті героям Крут (27.01);

- День пам’яті й примирення (08.05);

- День Скорботи (22.06);

- День партизанської слави (22.09);

- День вигнання нацистів з України, День визволення Закарпаття від німецько-фашистських загарбників (жовтень);

- День ветерана та людини похилого віку (01.10);

- День українського козацтва та захисника України (14.10);

- День Гідності та Свободи; (21.11)

- День Збройних сил України (06.12)

1. Організовувалися екскурсії до музеїв, історичних пам’яток мистецтва та культури.
  2. Проводяться конкурси патріотичної пісні; святкування Дня Примирення, Дня Збройних Сил України, Дня захисника Вітчизни.
  3. Участь у патріотичних та благодійних акціях: «Від серця до серця», «П’ять картоплин»

10. Проводяться заходи за участю батьків, спрямовані на популяризацію кращого досвіду національно-патріотичного виховання (родинні свята, конкурси):

- «Ой роде наш красний…»;

- «Тато, мама, я – читацька сім’я»;

- «Шануймося, бо ми того варті»,

- «Від матері доні добро передати»

11. У кожному класі оформлені стенди «Герої не вмирають» куточки державної символіки, стенди «Наші обереги».

Така робота доводить учням , що їхня школа найкраща, викликає повагу до свого навчального закладу. Учні глибше усвідомлюють свою причетність до минулого , теперішнього і майбутнього Батьківщини, що дозволяє утверджувати у них почуття відповідальності за своє майбутнє, майбутнє своєї держави, і за власну долю.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.